18

Sportowa elegancja

Jeszcze do niedawna oba te pojęcia się wzajemnie wykluczały. Obecnie nic już nie stoi na przeszkodzie, aby wyglądać elegancko, ale jednocześnie czuć się komfortowo i niezwykle swobodnie. Umiejętne łącznie ubrań i dodatków może całkowicie odmienić nasz styl.

Sport czy elegancja?

Trendy w modzie zmieniają się w szybkim tempie, jednak dostosowują się również do naszych wymagań. Minęły już czasy, kiedy w czasie wolnym trenowaliśmy w wyciągniętych, szarych dresach, a na wieczornych spotkaniach można było się pojawić wyłącznie w małej czarnej i szpilkach. Producenci odzieży wychodzą naprzeciw naszym potrzebom, więc z dużą łatwością możemy mieszać style, tworząc niezwykle ciekawe kompozycje. Dzisiejszym kobietom zależy na komforcie, jednak nie chcą przy tym tracić swojej klasy. Sportowy elegancja nie jest połączeniem termicznej koszulki ze szpilkami, ale zastawianiem w ubrań w taki sposób, aby pasowały do nich zarówno szpilki, jak i trampki. Jest to styl niezwykle uniwersalny, bowiem zapewnia nam szybką zmianę.

Cechy sportowej elegancji

Sportowa elegancja pozwoli nam na wygodny ubiór, który nie będzie jednak sprawiał wrażenia przesadnie luźnego. W naszej szafie na pewno powinny znaleźć się proste jeansy lub popularne „boyfriendy”, białe T-shirty bez żadnych nadruków oraz luźne, rozpinane swetry i żakiety. Na nogach wymiennie mogą pojawiać się szpilki lub różnokolorowe trampki, a w okresie letnim sandałki. Dominują kolory neutralne, bowiem dopełnieniem tego stylu są kolorowe dodatki w postaci szalików i apaszek. Mocnym akcentem mogą być również złota biżuteria, gruby, brązowy pasek lub typowo męski zegarek. Nie bez znaczenia jest również makijaż i fryzura, które nie powinny być zbyt ekstrawaganckie. Lekki podkład, podkręcone rzęsy oraz włosy związane w kok to esencja tego stylu.

***

Sprawdź też czym jest moda na trójwymiarowe t-shirty. Przeczytaj ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *