6

Dla niej i dla niego – koszula w kratę

Koszula flanelowa w kratę to prawdziwy modowy hit ostatnich lat. Od wielu sezonów niezmiennie cieszy się wielką popularnością i gości w szafach zarówno kobiet jak i mężczyzn. Taki odważny i widoczny akcent trzeba jednak umieć nosić. Aby koszula w kratę wyglądała naprawdę efektownie, należy właśnie pod jej kątem komponować całość ubioru.

Koszula w kratę, zarówno w męskim jak i w żeńskim wydaniu, może być noszona na wiele sposobów. Możemy dobrać ją do eleganckiej stylizacji, albo wręcz przeciwnie, świetnie sprawdzi się także w zupełnie luźnym i nieformalnym stroju. Kratka, niezależnie od tego, czy jest drobna czy duża i łącząca bardzo kontrastowe kolory, jest deseniem widocznym, dlatego dobór dodatków jest w pewnym sensie ograniczony.

Koszulowy zawrót głowy

Tak naprawdę, koszula w kratkę jest kolejnym obok dżinsów, w pewnym sensie ubraniem uniwersalnym. W zależności od kroju, możemy ubrać ją na praktycznie każde wyjście. Koszula w kratkę świetnie komponuje się ze wspomnianymi już dżinsami. To niemalże klasyczne połączenie, może mieć różne twarze. Dobierając do koszuli obcisły top i podwiązując ją pod biustem, uzyskamy bardzo kobiecą i seksowną stylizację. Natomiast ubierając pod taką koszulę bluzkę z nadrukiem i nosząc ją rozpiętą, będziemy wyglądać młodzieżowo i na luzie. Koszula będzie wyglądać efektownie, zarówno w połączeniu z dżinsami w każdym kolorze, jak i z czarnymi rurkami z materiału imitującego skórę. Będzie to trochę rockowe, ale bardzo efektowne połączenie. Taka koszula nadaje się także do spódnicy – np. czarnej ołówkowej.

W męskim wydaniu

Koszula w kratę jest także doskonałą receptą na świetny strój dla mężczyzny. Panowie mogą nosić ją zarówno w bardziej oficjalnym wydaniu, jako uzupełnienie do sportowej marynarki i elegantszych spodni. Jeśli stanowisko pracy nie wymaga maksymalnie eleganckiego stroju, koszula w kratę sprawdzi się doskonale. W przypadku mężczyzn będzie to także świetny dodatek do dżinsów.

Koszula w kratę nadaje ton naszej stylizacji. Jako główny i wiodący akcent prezentuje się doskonale. Możemy dobierać do niej różne dodatki tak aby odmieniać ją za każdym razem i nadawać jej inny charakter. W połączeniu z fajnymi, obcisłymi spodniami to już na pewno modowa klasyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *