maszyna Howe'a

Ponadczasowe buty

Z butami jest jak z autami – niektóre są po prostu kultowe i mimo upływu lat, nigdy nie stracą grona swoich oddanych fanów. Oto wybrane rodzaje butów, które od lat są w pewnych kręgach modne – i wszystko wskazuje na te, że szybko nie wybiorą się na emeryturę i pamięć o nich zbyt szybko nie zniknie.

  1. Trampki. Trampki kojarzą się z młodzieżowym buntem i luzem i są wyrazem swobodnego podejścia do życia i traktowania go z przymrużeniem oka. Obecnie trampki są na tyle popularne, że nie dziwi to, że używa się je także jako buty do garnituru, a na ślubach małżonkowie właśnie w nich postanawiają złożyć przysięgę. Trampki są wygodne, a do tego pasują niemal do każdej stylizacji. Co więcej, istnieje silna grupa trampkofilów, którzy twierdzą, że niezależnie od wieku czy okazji – nigdy nie zdradzą swoich trampeczek z żadnym innym butem.
  2. Glany, podobnie jak trampki, mają nie tylko swoich nosicieli, ale także wyznawców. Wiele osób twierdzi, że glany to nie tylko same buty, ale także sposób życia i wyrażania swojego podejścia do świata. Wyznawcy kultu glana twierdzą, że but ten pasuje do każdej (każdej!) stylizacji i winien on być wierny nodze w każdych warunkach. Nie ważne czy za oknem śnieg czy skwar – miejsce glana jest na nodze i koniec, kropka. Wyznawcami glana są zarówno kobiety, jak i mężczyźni – różnorodność panuje tu także, jeśli chodzi o wiek nosicieli – gdyż glana poznają już nastolatkowie, a wierność zachowują mu nawet seniorzy (czy tam dinozaury).
  3. Mokasyny to pewien symbol epoki i obowiązkowy strój grupy ludzi, zwanej „typowy mirek”. Mokasynowcy, kiedyś budzili zachwyt i powodowali falę omdleń wśród niewiast, a dziś są tworem bardzo archaicznym, aczkolwiek występującym jeszcze zarówno w rezerwatach jak i w środowisku naturalnym. Odpowiednio noszone mokasyny powinny być połączone ze śnieżnobiałymi skarpetkami, tak, aby stworzyć ciekawy i stylowy kontrast, rodem z koncertów Michaela Jacksona.
  4. Powodzianki. To buty, które pojawiły się około dekadę temu, ale powoli, nieśmiało, wracają na salony. Buty te charakteryzują się fantastyczną izolacją termiczną i doskonałym działaniem antypowodziowym – nawet podczas poważniejszych podtopień otwartych terenów czy piwnic. Dzięki nim, można być bliżej nieba i patrzeć zarówno na ludzi jak i na styl i modę z góry – za nic mając zmysł estetyczny i gust reszty populacji.

Po więcej ciekawostek, przyjdź tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *