5

Męskie obuwie na lato

Mężczyźni maja tendencję do przekładania funkcjonalności i wygody nad estetykę. Warto jednak kupić buty, które będą łączyć w sobie wszystkie te cechy. W upalne dni przydadzą nam się buty, które będą nie tylko wygodne, ale także przewiewne.

W okresie letnim zależy nam przede wszystkim na wygodnym obuwiu, które będą lekkie i przewiewne. Mężczyźni potrzebują obuwia na różne okazje – inne buty mamy do garnituru, inne na nieformalne spotkania, a jeszcze inne na weekendowe wypady poza miasto. Popularnością cieszą się buty, które możemy wykorzystać w rożnych sytuacjach. Warto jednak dopasować obuwie do naszego codziennego stylu. Jeżeli nasza praca wymaga eleganckiego ubioru, to raczej do chodzenia na co dzień nie kupimy sobie japonek.

Buty na różne okazje
Podczas upalnych dni, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę relaksu i nie musimy spędzać czasu w pracy, zależy nam na maksymalnej wygodzie. Jeszcze do niedawna niektórych mężczyzn trudno było namówić do wyciągnięcia stopy z popularnych adidasów i ściągnięcia skarpetek. Z biegiem czasu mężczyźni docenili jednak uroki przewiewnych butów i coraz chętniej po nie sięgają.  W lecie chętnie sięgamy zatem po japonki, sandały, tenisówki czy półbuty, które są wykonane z materiałów przepuszczających powietrze. Po klasycznie klapki powinniśmy sięgać tylko w niezobowiązujących sytuacjach – zazwyczaj nosimy je tylko na plaży lub w ogrodzie. W inne miejsca możemy zakładać japonki, jednak nie te gumowe, które nadają się bardziej na basen. Do wyboru mamy różne modele, często także skórzane, które bardzo dobrze prezentują się na stopie i nie wyglądają niepoważnie.

Funkcjonalność przede wszystkim
Nieustanną popularnością cieszą się sportowe buty, które są najbardziej uniwersalne. Chętnie kupujemy zatem białe lub czarne adidasy, które z łatwością dopasujemy do naszego ubioru. W czasie upałów może doskwierać nam całkowite zakrycie stopy, jednak są one niezastąpione przy różnego rodzaju aktywności fizycznej. W okresie letnim sprawdzają się także mokasyny, które możemy nosić nawet bez skarpetek. W szafie warto mieć także półbuty, niekoniecznie skórzane, które będą pasowały do eleganckiego stroju.

***

Więcej ciekawych treści tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *