2

Nie popełniaj tych błędów, czyli jak dobrać buty do garnituru

Mężczyźni, którzy chętnie noszą garnitury należą raczej do mniejszości. Większość z nas po elegancki strój sięga tylko na specjalnie okazje. Zazwyczaj odsłaniamy wtedy całą swoją niewiedzę o odpowiednim dobrze dodatków, przede wszystkim butów. Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze butów do naszego garnituru.

Garnitur jest eleganckim strojem, który powinien być nienagannie uszyty i dopasowany. Bardzo istotne są również dodatki do niego, na które często nie zwracamy uwagi. Mają one jednak duże znaczenie, bowiem mogą popsuć wrażenie i obnażyć naszą niewiedzę o zasadach ubioru. Zazwyczaj zakup i dopasowanie koszuli i krawatu nie sprawia nam trudności, jednak problemy pojawiają się przy wyborze butów. Najczęstszym błędem jaki popełniamy, jest niedopasowanie koloru obuwia do garnituru.

Problem z kolorem
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście czarny garnitur, do którego dopasujemy klasyczne, czarne obuwie. Obecnie oferta producentów garniturów jest bardzo szeroka, więc chętnie sięgamy po inne, ciekawsze kolory. Jeżeli w naszej szafie wisi garnitur w kolorze szarym lub jasnoszarym, to śmiało możemy założyć do niego buty brązowe lub czarne, które świetnie komponują się z białą koszulą i krawatem. Jeżeli nie boimy się odważniejszych kolorów, to z szarym zestawem będą współgrały także buty bordowe i czerwone. Często decydujemy się na granatowe garnitury, do których również możemy dobrać obuwie w różnych odcieniach czarnego, brązowego, bordowego i czerwonego. Pamiętajmy jednak, że ciemne odcienie podkreślają formalny wymiar stroju, natomiast czerwone i bordowe kojarzone są ze stylem niezobowiązującym i nieco luźniejszym. Nieco inaczej wygląda dobór butów do garniturów grafitowych, do których pasują buty czarne i bordowe. Zdecydowanie powinniśmy unikać natomiast butów brązowych, które mogą zepsuć stylizację. Bardzo poważnym błędem jest założenie czarnych butów do brązowego garnituru. Najlepiej spasują się z nim buty w tym samym kolorze, jednak o zdecydowanie bardziej wyrazistym odcieniu.

***

Zapraszamy również tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *