24

Wybieramy bieliznę termoaktywną

Osobom aktywnym fizycznie bielizna termoaktywna przydaje się przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym sięgają po nią także ciepłolubni, bowiem gwarantuje nam ona odpowiednią temperaturę ciała, chroniąc jednocześnie przed przegrzaniem.

 

Zadania bielizny termoaktywnej

Termoaktywna bielizna, często zwana również oddychającą, powinna zapewnić nam odpowiednią ochronę przez zimnem oraz odprowadzać ze skóry nadmiar wilgoci. Dzięki temu, zwłaszcza w okresie zimowym, nie grozi nam przegrzanie i wychłodzenie. Tego typu bielizna przyda nam się w trakcie zimowych treningów na świeżym powietrzu, a dla osób lubiących ciepło będzie ratunkiem podczas mroźnych dni. Nie musimy zakładać na siebie kolejnych warstw ubrań, a nasze ruchy nie są w żadne sposób ograniczone.

 

Jaką bieliznę wybrać?

Wybierając bieliznę termoaktywną należy przede wszystkim dopasować ją do naszych potrzeb i warunków, w jakich będziemy ją wykorzystywać. Pod uwagę należy wciąć izolację cieplną, która określa funkcjonalność bielizny w określonych warunkach. Po bieliznę lekką sięgamy zazwyczaj latem, kiedy temperatury są wysokie, a my trenujemy na świeżym powietrzu. Przydaje się także do sportów, które uprawiane są na hali oraz do ćwiczeń na siłowni. Bielizna termoaktywna o średniej izolacji cieplnej sprawdzi się w niskich i średnich temperaturach. W naszych warunkach klimatycznych jest ona najbardziej uniwersalna w okresie jesienno-zimowym. Po bieliznę ciepłą, która ma najwyższy stopień izolacji, sięgają osoby, które przez długi czas narażone są na działanie temperatur niskich i bardzo niskich.

 

Bielizna idealnie dopasowana

Termoaktywna bielizna będzie spełniać swoją rolę tylko wtedy, gdy będzie ona idealnie dopasowana do naszej sylwetki. Powinna ściśle przylegać do ciała, aby skutecznie odprowadzać nadmiar wilgoci. Nie może jednak być zbyt obcisła, bowiem może to powodować obtarcia, a jej użytkowanie nie będzie wygodne. Warto zwrócić uwagę na sposób uszycia i dodatkowe wzmocnienia. Najbardziej funkcjonalne są ubrania termiczne, które są bezszwowe lub też mają szwy płaskie.

***

Chcesz znać najważniejsze elementy męskiej garderoby? Zajrzyj tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *