chłopak

Wielki powrót sportowych butów?

Eksperci przekonują, że w codziennej modzie coraz częściej są wykorzystywane kolorowe sportowe buty. Niekoniecznie tylko w stylizacjach sportowych. Dlaczego i co dokładnie warto polecić?

Z butami mu do twarzy

Zdaniem ekspertów elementy sportowej odzieży i sportowego obuwia w modzie męskiej były w ostatnich latach deprecjonowane. Klasyką chętnie inspirowali się chociażby projektanci casualowej mody i z odwołań do stylu sportowego rezygnując. Buty sportowe, które królowały na ulicach w latach dziewięćdziesiątych, a potem na wiele lat zniknęły, teraz wróciły. Co ciekawe, codzienną modę zdominowały klasyczne trampki Converse wraz z ich klonami.

trampkowcy

One mają natomiast korzenie koszykarskie, czyli sportowe. Mr Vitange zwraca uwagę na fakt, że aktualnie sportowe obuwie powraca także na wybiegi. Nie tylko więc do ulicznej mody, która na nowo je odkryła. Od zdjęć z pokazów mody bardziej opiniotwórcze okazują się obecnie zdjęcia z całego świata, które przedstawiają zwyczajnych ludzi. Co ciekawe, już kilkanaście miesięcy temu moda damska podchwyciła trend polegający na łączeniu z odzieżą casualową sportowych butów. Mr Vitange słusznie zauważa, że dopiero teraz nabiera ona rozpędu w modzie męskiej. I to niezależnie od faktu, że męskie zestawy z butami do biegania zaobserwować można było już jakiś czas temu na zdjęciach na The Sartorialist czy Pitti Uomo. Jakby tego było mało w wiosenno-letnich kolekcjach pojawiły się marki takie jak Valentino, Balenciaga, Salvatore Ferragamo, czy Raf Simons, a im przecież do sportowych klimatów raczej daleko. Mr Vintage zwrócił uwagę na fakt, że marka przez wiele lat kojarzona z obuwiem dla sportowców, czyli New Balance, obecnie staje się najpopularniejszą marką dla… hipsterów. Chodzi o to, że Nike, Adidas, Reebok czy Puma są zbyt popularne. Dotyczy to szczególnie uczniów podstawówek i gimnazjów, których nie interesuje z kolei New Balance. Niewykluczone, że marka ta passe stanie się za jakieś dwa trzy lata.

sportowe

Czym jeszcze ona przyciąga? Zdecydowanie bogatą paletą kolorów i nawiązaniem do klasycznych modeli butów do biegania z lat siedemdziesiątych. Kultowymi czyni je właśnie wzornictwo. Warto odnotować, że te klasyczne modele tej marki do swojej oferty wprowadziło wiele włoskich sklepów z klasyczną odzieżą oraz największy na świecie męski butik online, czyli MrPorter.com. Do tego wzornictwa wraca jednak coraz więcej marek, chociażby Onitsuka Tiger, Adidas Originals, Kangaroos, a także retro Nike, Puma, Reebok.

2 myśli nt. „Wielki powrót sportowych butów?

  1. Loruś

    Te brązowe buciki wyglądają na bardzo eleganckie, sportowe buty. Myślę, że do marynarki ze sztruksu nadają się doskonale. No i oczywiście do jeansów

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *