but

Pokaż mi swoje buty, a powiem Ci kim jesteś

Nasze babcie do zawsze mówiły, że człowieka można poznać po jego butach (i oczywiście paznokciach). Mimo upływu lat, nadal można wiele powiedzieć o człowieku, oceniając jedynie jego obuwie.

Człowiek z kosmosu

Czyli osobnik, który – nie wiadomo jak to robi, ale nie ma kontaktu z rzeczywistością i nie wie, że jego stylówa jest już wyśmiana przez przeważającą część populacji. W butotece kosmity znajdują cię tak kultowe zestawy jak sandały, przełamane skarpetami. Mimo powszechnego tępienia takich zachować, kosmici nadal mają się dobrze i świetnie reklamują nasz kraj – zwłaszcza w turystycznych kurortach.

Człowiek wiecznie młody

Luzu nie da się kupić, ale można go skutecznie podkreślić. Świetnym obuwniczym zaklęciem są trampki. Te, od lat uznawane są za kultowe i wiele osób twierdzi, że są one podkreśleniem sposobu życia, a nie jedynie obuwiem. Trampki tak naprawdę można nosić niezależnie od wieku – ważne, aby pasowały one do osobowości. Cóż, mają one taką magiczną funkcję wykrywacza kłamstw. Tak już jest – że jak założy je zniewolony japiszon, po prostu nie leżą – a legendy głoszą, że niemożebnie piją go w stopy. I o to właśnie chodzi – to buty dla szczególnych typów ludzi. Uwielbiają je gracze – zarówno tacy, jak i ci kapelowi, uwielbiają je alternatywy, ale także ludzie młodzi duchem.

Moda na ulicy

Moda uliczna jest dla ludzi, którzy na drugie imię mają: Wolność,a na trzecie luz, a do tego są wymagający. Buty Vansy, HUF czy Nike są dla luzaków, ale tych bardziej wymagających, którzy poza luzem cenią także jakość. To wyższa szkołą jazdy, jednak nadal osadzona w swojskim, klimacie, wiecznie młodych i wyluzowanych ludzi.

Glany i glanopodobne

Glany, martensy czy też wszelkie militarnopodobne twory zdobią nogi ludzi, którzy są wierni swoim zasadom i bezkompromisowi. O tym czy są to twardziele, czy tylko im się tak wydaje, nadal nie wiadomo na pewno, jednak należy przyznać, że buty te są na pewno kultowe. Od dawna były one symbolem subkultur i swoistym manifestem poglądów. Do dziś, noszą je ludzie odważni, silni i tacy, którzy maja odwagę wyróżniać się w tłumie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *