Krawat na każdą okazję

Przed ważnymi wydarzeniami, na które jesteśmy zobowiązani elegancko się ubrać, najwięcej uwagi zwracamy na nasz garnitur i koszulę. Często o krawacie przypominamy sobie chwilę przed wyjście i wybieramy jeden z modeli, które mamy w szafie. Krawat jest detalem, który jest w stanie całkowicie odmienić strój – zarówno pozytywnie, jak i negatywnie.

Krawaty z jedwabiu i nie tylko

Dobry krawat to nie tylko taki, który kolorystycznie idealnie spasuje się z koszulą i garniturem. Jest to dodatek, który w zasadzie rzadko kupujemy, dlatego lepiej postawić na materiały dobrej jakości. Najdroższe są krawaty z jedwabiu, które jednocześnie są najbardziej wytrzymałe. Jego niezaprzeczalną zaletą jest to, że świetnie się układa i nie sprawia nam żadnych trudności w użytkowaniu. Ponadto jest lekki i przewiewny. Okazuje się jednak, że krawat z jedwabiu wcale nie tak łatwo znaleźć w sklepach. Obecnie większość modeli wykonana jest z materiałów różnego rodzaju – często mamy do czynienia z bawełnianą podszewką i wypełnieniem, a jedwab użyty jest tylko jako tkanina zewnętrzna. Jeżeli trafimy na krawat określony jako seven-fold , to w nasze ręce trafił model wykonany w całości z jedwabiu. Modele tego typu wykonywane są z jednego kawałka materiału, który jest siedmiokrotnie zwijany. Cechują się one znakomitą jakością, jednak ich cena jest bardzo wysoka. Materiałami, które również wykorzystuje się do produkcji krawatów są skóra, wełna, kaszmir oraz len. Rynek zdominowały jednak modele wykonane z syntetyków, przede wszystkim poliestru.

Długość ma znaczenie?

Oczywiście, że tak! Długości krawatów wahają się pomiędzy 142 a 152 centymetry, a naszym zadaniem jest dopasowanie go idealnie do naszego wzrostu. Powinien on sięgać do górnej krawędzi paska od spodni. Dużym błędem jest zakładanie zbyt długiego krawata, który wystaje spod marynarki. Lepiej mieć na sobie model nieco krótszy, niż o kilka centymetrów za długi. Wybierając krawat zwróćmy także uwagę na jego szerokość. Uniwersalne są modele, które w najszerszym miejscu mają 8,5 centymetra. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały tzw. „śledzie”, czyli krawaty bardzo wąskie. Pasują one jednak tylko szczupłym mężczyznom, bowiem mogą za bardzo podkreślić dodatkowe kilogramy na brzuchu.

Czy wiesz, jakie T-shirty są obecnie w modzie? Dowiesz się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *