Dress code na zimę

Część pracodawców wymaga od nas przestrzegania dress codu, czyli zasad ubioru do pracy. W naszym kraju jest to zjawisko dosyć nowe, jednak w dużych firmach jest już na porządku dziennym. Ułatwione zadanie mają mężczyźni, bowiem ich problemy rozwiązuje garnitur w odpowiednim kolorze. Panie muszą zadbać nie tylko o kolorystykę, ale również o fason i odpowiednią długość ubioru.

Eleganckie ubrania dla lubiących ciepło

W okresie zimowym ubieramy się tak, aby zapewnić sobie optymalne ciepło. Problem pojawia się jednak, gdy wychodząc na zewnątrz zakładamy na siebie grube ubrania, a biurze okazuje się, że można siedzieć w krótkim rękawku. Jest to mało komfortowe, ale również niezbyt dobre dla zdrowia. Nie powinniśmy bowiem przegrzewać naszego ciała, a znaczne różnice temperatur mogą spowodować przeziębienie. Wybierając ubrania na chłodne dni powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaka temperatura panuje w naszym miejscu pracy. Jest to bowiem miejsce, w którym spędzamy większą część dnia. Ubranie powinno być nie tylko odpowiednio schludne, ale także komfortowe. W okresie zimowym warto mieć w szafce czarny sweterek lub apaszkę, które w chłodniejsze dni pomogą nam się ogrzać.

Zimowe połączenia

W mroźne dni warto postawić nie tylko na cieplejsze tkaniny, ale również na modne w tym okresie kolory. Niekwestionowanym faworytem jest brąz, który sprawdzi się oficjalnych spotkania. Idealnie kompozycję stworzą spodnie w kolorze ciemnej czekolady z wysokim stanem z klasyczną, białą koszulą. Dużą popularność zyskują koszule z wiązaniami pod szyją, która nie tylko ciekawie wyglądają, ale jednocześnie zapewniają nam odpowiednią ochronę. Jeżeli wybieramy się do pracy w spódnicy, to warto pamiętać o odpowiednio grubych rajstopach. W przypadku dużych mrozów możemy je zmienić przed pracą na nieco cieńsze lub na pończochy, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort. Przed wyjściem na zewnątrz warto jednak zadbać o odpowiednią ochronę nóg.

Modowe inspiracje znajdziesz także w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *