6

Prasowanie koszuli krok po kroku

Wiele firm wymaga od swoich pracowników ścisłego przestrzegania tzw. dress code, czyli zasad dotyczących ubioru w pracy. Z tego względu mężczyźni często muszą pojawiać się w firmie w garniturach, których nieodłącznym elementem jest koszula. Również panie chętnie sięgają po ten element garderoby, bowiem jest on wygodny i elegancki.

Koszula idealnie wyprasowana
Koszula dodaje nam elegancji, jednak jeżeli nie jest dobrze wyprasowana, to skutek może być odwrotny. Mężczyźni i kobiety sięgają po koszule równie często – nie tylko do pracy, ale także na bardziej oficjalne spotkanie, rozmowy kwalifikacyjne czy też randkę. Do wyboru mamy wersje mniej lub bardziej oficjalne, jednak zawsze należy pamiętać o dokładnym ich wyprasowaniu. Nie należy szukać wymówek – prasowanie nie jest wcale domeną kobiet, a każdy mężczyzna powinien umieć przygotować sobie ubranie do wyjścia. Do prasowania potrzebujemy nie tylko żelazka, ale również deski do prasowania (powinna być ona wysokością dopasowana do naszego wzrostu). Jeżeli nie mamy takiej funkcji w żelazku, to warto przygotować sobie także spryskiwacz z wodą – pomoże nam on w walce z dużymi zagnieceniami. Prasowanie powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta, najistotniejsze jest dostosowanie temperatury żelazka do materiału.

Krok po kroku
Jeżeli mamy już przygotowane stanowisko pracy, to możemy przejść do prasowania. Zaczynamy od kołnierzyka – jest to element, który jest zawsze widoczny. Niezależnie od tego, czy koszulę zakładamy do marynarki czy pod sweter. Kołnierzyk rozkładamy na płasko i i prasujemy najpierw od strony wewnętrznej, zaczynając od kantów i kierując się do środka. W dalszej kolejności prasujemy barki, które wymagają od nas nieco większych zdolności manualnych. Do prasowania tej części warto wykorzystać węższy koniec deski do prasowania – początek rękawa możemy włożyć w szpic, co ułatwi nam pracę. Po wyprasowaniu górnej części możemy przejść do mankietów. Wszystkie guziki powinny być rozpięte i lepiej nie jeździć po nich żelazkiem, a starać się je omijać. Rękawy kładziemy w poprzek deski i rozprasowujemy – najlepiej zrobić to wzdłuż szwu pod spodem, jednak nie zawsze jest to możliwe (ze względu na uszycie koszuli).

*

A jak dbać o jeansy? Sprawdź w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *