4

Drobny i bardzo istotny dodatek – pasek do spodni

O naszym wyglądzie często decydują najdrobniejsze elementy, na które zazwyczaj nie zwracamy specjalnie uwagi. Pasek do spodni powinien przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję, czyli podtrzymywać opadające spodnie. Jest to także element dekoracyjny, zatem warto dopasować go do całości ubioru.

Jeszcze do niedawna wykorzystywaliśmy tylko funkcjonalne zalety pasków do spodni. Ich użytkowanie zaczynało i kończyło się na podtrzymywaniu spodni. Od pewnego czasu producenci oferują nam jednak bogaty wybór pasków, które coraz częściej stają się tylko elementem dekoracyjnym.

Paski występują w wersjach zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wydaje się, że zdecydowanie częściej korzystają z nich panowie. Cienkie, różnokolorowe paski są jednak coraz popularniejsze jako dodatki do sukienek czy tunik. W przypadku damskich pasków możemy pozwolić sobie na zabawę konwencją i mieszanie kolorów, natomiast panowie w tej kwestii powinni być bardziej rozważni. Optymalne jest założenie paska, który będzie komponował się z kolorem naszego obuwia. Elegancki garnitur wymaga eleganckiego paska, dlatego postawmy na klasyczny pasek o tradycyjnej fakturze i szerokości. Do mniej oficjalnych strojów można założyć jasny lub kolorowy pasek, który będzie ciekawym urozmaiceniem. Ciekawie można także skontrastować pasek z butami – do czarnych butów dopasujmy czerwony pasek.

Największa trwałością i wytrzymałością cechują się klasyczne, skórzane paski. Niestety są one dosyć drogie, dlatego wiele osób musi zadowolić się paskiem wykonanym z materiału imitującego skórę. Do wyboru mamy także wersje parciane i plecione, które jednak nie nadają się na oficjalne wyjścia i powinny być łączone z ubraniami mniej formalnymi. Bardzo istotny jest rozmiar paska i dopasowanie go do naszej sylwetki. Idealny pasek po zapięciu na środkową dziurkę nie powinien zwisać ani wystawać. Aby dobrać właściwy rozmiar, do obwodu naszego pasa należy dodać 10-15 centymetrów.

***

A czy wiecie, że Manchester United zagra niedługo w strojach Adidasa? Sprawdźcie ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *